Вы здесь

Про самовільне будівництво та самовільне захоплення земельної ділянки комунальної власності

У жовтні 2017 року громадянка Б. придбала житловий будинок, який  розташований на земельній ділянці комунальної власності по вул. Підгірна у місті Бердянську.   Після купівлі житловий будинок був знесений, а на цій земельній ділянці громадянкою Б. самовільно, без дозвільних документів на будівництво, був збудований з порушенням протипожежних норм безпеки готель «Гостевой дом Иваныч и Сыновья», який на протязі трьох років, без введення його в експлуатацію, приймає відпочиваючих..

Разом з самовільним будівництвом громадянка Б. ще й самовільно захопила земельну ділянку комунальної власності між будівлями № 370 та № 374 по вул. Підгірна в м. Бердянськ, шляхом встановлення металевих воріт з боку проїжджої частини вулиці, чим перекрила вільний доступ в проїзд. 

Робочою комісією, створеною розпорядженням міського голови, було проведено огляд земельної ділянки, про що  був складений Акт, у якому відмічено: «За візуальним оглядом, до домовладіння № 372 по вул. Підгірна існує заїзд з проїжджої частини вулиці Підгірна, який пролягає між домовладіннями № 374 та № 370 по вул. Підгірна, на початку якого встановлені металеві ворота».

Комісія вирішила направити Акт до управління Держгеокадастру у Запорізькій області для проведення перевірки щодо порушення земельного законодавства України в частині самовільного захоплення земельної ділянки.

11.02.2021 року за підписом Голови комісії з ліквідації-начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області О. Коротчук  надійшла відповідь про те, що здійснено державний контроль за використанням та охороною земель стосовно земельної ділянки, яка знаходиться по вул. Підгірна (між будівлями 370 та 374), у місті Бердянську, Запорізькій області. До листа  були додані копії відповідних матеріалів перевірки,складених за результатами здійснення державного контролю. 

Матеріали перевірки дотримання вимог земельного законодавства направлені  міському голові для вирішення питання про звернення  Бердянською міською радою до суду з позовною заявою про зобов’язання звільнити громадянкою Б. самовільно захоплену земельну ділянку комунальної власності між будівлями № 370 та № 374 по вулиці Підгірна у місті Бердянськ, шляхом знесення металевих воріт з боку проїжджої частини вулиці Підгірна.

Далі буде...