Вы здесь

Причал № 2: товариство «Рибак» повинно сплатити громаді шкоду, у розмірі 75 790,54 грн., заподіяну не цільовим використанням земельної ділянки

 

03.07.2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області було направлено на адресу Бердянської міської об’єднаної територіальної громади  та до відома прокуратури Запорізької області лист  про необхідність звернення до суду з відповідним позовом про стягнення шкоди у розмірі 75 790,54 грн. з ГОРЛ «Рибак», заподіяної внаслідок нецільового використання земельної ділянки.

22.10.2018 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель – головним спеціалістом Відділу контролю за використанням та охороною земель у Бердянському, Приазовському, Приморському, Чернігівскому районах та м. Бердянську Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області   було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельної ділянки по вулиці Підгірна, 185 у місті Бердянськ. 

 

Слід зазначити, що ця земельна ділянка   розташована у 50 метровій зоні від урізу води Азовського моря. Під час візуального обстеження встановлено, що на земельній ділянці, яка з трьох сторін огорожена парканом та охороняється, розташовано двохповерхові будівлі зі спутниковими тарілками і кондиціонерами та одноповерхові споруди, плавзасоби.  

Відповідно до технічного паспорту на тимчасові споруди не для підприємницької діяльності, виготовленого на замовлення ГОЛР «Рибак» у грудні 2015 року, на зазначеної земельної ділянці розташовано 82 споруди близько 10 – 20 метрів від урізу води. Відповідно до висновку судового експерта  вбачається, що зазначені в технічному паспорті споруди були побудовані та мають всі ознаки нерухомого майна (залізобетонні фундаменти).

Отже, забудова зазначеної земельної ділянки спорудами, які визначені у Технічному паспорті 2015 року, та кваліфіковані як нерухоме майно, згідно висновку судового експерта, земельної ділянки наданої для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту, можна вважати використанням земельної ділянки комунальної власності із земель водного транспорту не за цільовим призначенням.

Враховуючи усю сукупність фактичних обставин, земельна ділянка площею 0,5000 га комунальної власності із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення з цільовим використанням «для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту», яка розташована за адресою: вул. Підгірна, 185, м. Бердянськ Запорізької області, кадастровий номер 2310400000:10:008:0103, використовується ГОРЛ «Рибак», на підставі зареєстрованого права аренди, не за цільовим призначенням, відповідальність за що передбачена пунктом «г» ст. 211 Земельного кодексу України, ст.53 КупАП та з порушенням ст. 62 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України.

За результатами складання вищеназваного акту державним інспектором у присутності правопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення та постанову про накладення адміністративного стягнення.  

Названа постанова про накладення адміністративного стягнення була оскаржена у судовому порядку.

Так, 05 листопада 2018 року Бердянським міськрайонним судом Запорізької області було відкрито провадження у справі  за позовом Якименка В.А. до державного інспектора у сфері державного контролю за використпнням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

В подальшому, 29 листопада 2019 року Бердянським міськрайонним судом Запорізької області було винесено ухвалу про передачу адміністративної справи  на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду.

Ухвалою Запорізькогоокружного адміністративного суду від 27.01.2020 було повернуто позовну заяву Якименка В.А. по справі  з огляду на порушення позивачем правил виключної підсудності та об’єднання позовних вимог.  

Названа вище ухвала була оскаржена позивачем до Третього апеляційного адміністративного суду.

За результатами розгляду апеляційної скарги, Третій апеляційний адміністративний суд виніс постанову від 22 квітня 2020 року по справі  , якою апеляційну скаргу Якименка В.А. було залишено без задоволення.

З огляду на все вищезазначене варто вести мову про те, що постанова про накладення адміністративного стягнення від 25 жовтня 2018 року  набрала законної сили.

Крім того, згаданим вище державним інспектором було складено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням. Розмір зазначеної шкоди складає 75790,54 грн.

Минула влада за шість місяців не спромоглася відшкодувати громаді  цю шкоду, заподіяну товариством «Рибак». 

А ось, чи зможе нова влада, очолювана міським головою Валерієм Барановим, стягнути заподіяну товариством «Рибак» шкоду громаді, у розмірі 75 790,54 грн., ми дізнаємося через деякий час...