Вы здесь

Хто отримує зиск від конфліктів інтересу в Бердянській міськраді

23 лютого 2017 року Бердянською міською радою було прийнято рішення №32 "Про надання згоди на передачу в суборенду земельних ділянок", за яким ПрАТ "Бердянський райагропромпостач" отримало дозвіл на передачу в суборенду ТОВ "Санаторій Арктика" земельної ділянки площею понад 5 га по вул. Макарова, 20/2 для реконструкції та обслуговування однойменного санаторію терміном до 1 березня 2020 року.

Крім інших, свій голос "ЗА" по цьому рішенню віддала і депутатка від партії "Блок П. Порошенко "Солідарність"Алла Циндра.

Згідно інформації сайту Бердянської міської ради, вказана народна обранка працює на посаді заступника директора саме товариства ТОВ "Санаторій Арктика".

Про це ж свідчить і її власна декларація про майнові доходи за 2017 рік.

Не зважаючи на це, від участі у голосуванні А. Циндра не усунулась та будь-яких заяв з цього приводу не зробила.

17 серпня 2017 року Бердянська міська рада своїм рішенням №4 надала дозвіл на продовження терміну дії договору оренди комунального приміщення по вул. Макарова, 11-а приватному акціонерному товариству "Бердянський райагропромпостач" терміном на 2 роки 11 місяців.

Однією з тих, хто проголосував "ЗА" це рішення була і депутатка від партії «Наш Край» Тетяна Фурманова,

яка є працівником будинку культури зазначеного підприємства, про що красномовно зазначалось на тому ж офіційному сайті міськради,

а також нею самою у власній декларації про доходи за минулий рік.

Посаду голови правління ПрАТ "Бердянський райагропромпостач" до свого обрання до Верховної Ради займав діючий народний депутат Олександр Пономарьов.

Наразі кінцевими бенефіціарними власниками цього товариства значаться його родичі - Руслан та Юрій Пономарьови, а також його помічник часів попередньої каденції - Ігор Добича.

Власне, згідно інформації сайту Верховної Ради, сама А. Циндра також входить до переліку помічників О. Пономарьова на громадських засадах.

До речі, одним із засновників ТОВ «Санаторій Арктика» є така собі Світлана Іванівна Варбанська. Згідно річного звіту ПрАТ "Бердянський райагропромпостач" за 2017 рік, вона є членом правління цього підприємства і попередньо працювала там на посаді головного бухгалтера.

Таким чином, в діях А. Циндри та Т. Фурманової можна вбачати суперечності між їх представницькими повноваженнями та приватними інтересами. Дивно, але за інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції, заходи реагування за фактами порушень Закону щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності цих, як і будь-яких інших осіб місцевого самоврядування м. Бердянська, протягом 2017 та першого півріччя 2018 року не застосовувались.

Не зважаючи на те, що з моменту проведення вищевказаних голосувань минув досить тривалий час, можливість для реагування з цього приводу компетентними органами ще не втрачена, оскільки згідно статті 38 Адміністративного кодексу, стягнення за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, можуть бути накладені протягом двох років з дня їх вчинення. Цікаво, чи відомо про це бердянським депутаткам?

Олександр Пилипенко

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.