Вы здесь

Чому Бердянська міськрада не контролює  виплати земельного податку орендарями

Заступник міського голови Оксана Дєєва

Нещодавно поцікавився у виконкому, хто з орендарів комунальної землі має борги за користування цим цінним ресурсом. Виявилося, що такою інформацією в "достовірній і повній мірі" місцева влада в особі профільного заступника мера Оксани Дєєвої не володіє, а в наданні наявної – відмовила.

Схоже, Оксана Олегівна забулась, що 10-й пункт «Положення про управління земельних відносин» зобов'язує цей підрозділ, який знаходиться в її безпосередньому підпорядкуванні, брати участь у здійсненні заходів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань. А без моніторингу орендних виплат це, зрозуміло, неможливо. Не знати цього пані Дєєва не може, оскільки в якості члена виконкому голосувала за затвердження цього Положення і контроль за ним покладено саме на неї.

 

Однак, судячи зі всього, контролю немає. А якщо і є, то якийсь вибірковий. Як у випадку із земельною ділянкою по вулиці Бахчисарайська, 5, на якій розташований дитячий табір "Ліра" (раніше був відомий як «Чайка»).

Ця ділянка площею 5,2 гектара знаходилась в довгостроковій оренді у житомирської "Будівельної компанії "Укрбурвод", яка в січні 2015 року перестала сплачувати кошти в міський бюджет за користування нею. У 2018 році, коли борг становив 410 тисяч гривень, Бердянська міськрада несподівано вирішила звернутися до Господарського суду і той прийняв єдиновірне рішення договір оренди розірвати.

 

Чим примітна ця ділянка? Тим, що вона розташована по сусідству з дитячим табором «Факел» (займає три ділянки фірм «Бердянський двір» і «Курорти Приазов'я») і фактично межує з ділянкою ПП «Азов-Сокіл» (прохід між ними самовільно перекритий). Усі три підприємства входять до так званої групи народного депутата Олександра Пономарьова, разом із «Агрофірмою «Приазовська» - попереднім місцем роботи Оксани Дєєвої.

Тому не варто дивуватися, якщо найближчим часом земля за адресою вул. Бахчисарайська, 5 (синій контур на карті) долучиться до фонду цієї ж комерційної структури (жовтий контур на карті).

 

Не дарма ж міськрада в 2016 році прийняла від держави на свій баланс ділянку дороги між «Факелом» і «Соколом», а наприкінці вересня 2019 року виділила 4,3 мільйона гривень на капітальний ремонт вулиці Бахчисарайської цілком.

 

Олександр Пилипенко