Вы здесь

Третій за тиждень голова: Що відомо про нову очільницю Запорізької облради

"Спікеріада", яка розпочалася в Запорізькій обласній раді 11 грудня, завершилася проти ночі 24-го, акурат напередодні візиту в Запоріжжя президента України Володимира Зеленського. Представник (точніше, представниця) його політсили все ж таки очолила облраду. Тепер, схоже, легально і відносно легітимно
 

У Запорізькій обласній раді обрали третього за останній тиждень голову. Раду очолила депутатка з фракції "Слуги народу" Олена Жук, присягу складала після опівночі. Depo.Запоріжжя розповідає про "спікеріаду" та нову голову.

Як починалася "спікеріада" в Запорізькій обласній раді

Голову Запорізької облради намагалися обрати з 11 грудня, основним кандидатом на цю посаду став тоді ще чинний голова ОДА, обраний в раду від "Слуги народу" Віталій Боговін. Він був підтриманий "слугами", "Батьківщиною", партією Володимира Буряка "Єднання" та "Опозиційним блоком". Попри те, що голосування за голову начебто відбулося, його результати оголошені не були. В "ОПЗЖ" і "ЄС" заявили про спроби фальсифікувати результати.

Читайте також

Звернення до поліції, таємні цифри, відмови голосувати: Як у Запорізькій облраді не обрали голову

До другої спроби обрати Боговіна коаліція на чолі зі "Слугами" вдалася 15 грудня, й використала обкатану 20 років тому у Верховній Раді схему "альтернативної сесії". "Група підтримка" Боговіна зачинилася в одному з кабінетів ОДА, звідти він й вийшов головою Запорізької обласної ради.

Читайте також

Реванш Віталія Боговіна: Що відомо про нового голову Запорізької облради

Ця процедура обрання голови тхнула геть негарно, і розв’язувала руки опонентам для аналогічних дій. Відповідь не забарилася. "ОПЗЖ", "ЄС", "За майбутнє" та "слуги"-перебіжчики провели альтернативну сесію. На ній головою облради, начебто, обрали депутата Віталія Толочека – одного з тих самих перебіжчиків.

Читайте також

Безробітний ексзавгосп: Що відомо про Віталія Толочека, обраного головою Запорізької облради

До законності цього обрання було ще більше питань, ніж до першого. Жодних документів, які б засвідчували легальність процедур не оприлюднювалося, трансляція сесії не велася.

Навіщо Запорізькій облраді знадобився третій голова

До 23 грудня в обласній раді "Слугам" вдалося сформувати чергову коаліцію, замінивши "слуг"-перебіжчиків депутатами з "За майбутнє", та розпочати чергове пленарне засідання першої сесії. Коаліціанти розподілили між собою "портфелі" заступників. Першою заступницею голови стала представниця "Опозиційного блоку" Людмила Любім, заступниками Владислав Куценко ("Батьківщина") та Геннадій Фукс ("За майбутнє"). За них проголосували 46 із 84 обраних до складу ради депутатів. Тож жодних питань до законності процедури не має бути.

Утім, ці питання залишилися до процедури обрання Боговіна. Саме тому й виникла потреба у зміні голови, а точніше, у нових виборах, які мали відбутися не в зачиненому кабінеті, а з дотриманням усіх процедур.

Віталій Боговін заявив, що припиняє повноваження голови задля злагоди в обласній раді. На посаду голови була висунута депутатка з фракції "Слуга народу" Олена Жук та підтримана 46 депутатами. Присягу вона склала вже після опівночі. Таким чином, акурат до візиту Володимира Зеленського, якого чекають у Запоріжжі сьогодні, 24 грудня, беззаконню, розброду та хитанню в обласній раді був покладений край. Принаймні, формально.

Що відомо про нову голову Запорізької обласної ради

Олені Жук – 35 років, вона уродженка та жителька Запоріжжя, має вищу освіту, закінчила Запорізький національний технічний університет за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини". За її словами, багато років спеціалізувалася на зовнішньоекономічних операціях та залучення інвестицій. Зокрема, працювала в групі компаній BKW Group, співвласником яких до обрання головою Запорізької ОДА був Віталій Боговін.

На позачергових парламентських виборах була довіреною особою Боговіна як кандидата в народні депутати в окрузі №78 із центром в Бердянську (вибори Боговін програв). Після призначення Боговіна в облдержадміністрацію Жук очолила патронатну службу голови ЗОДА. Патронатна служба – це помічники голови, її очільниця – найбільш наближена до губернатора особа. При цьому патронатна служба, по суті, єдина структуру в облдержадміністрації, куди беруть без конкурсів.

На місцевих виборах Жук балотувалася в Запорізьку обласну раду від "Слуги народу". Її презентували під гаслом: "Вона знає, як створити позитивну інвестиційну ситуацію в регіоні".

На першому пленарному засіданні першої сесії обласної ради Жук було обрано до президії – тимчасового (до обрання голови) органу керівництва облрадою. Саме вона, принаймні формально, диригувала обранням Боговіна головою облради, посунувши тимчасового головуючого від "ОПЗЖ" Олексія Холода. Й ось тепер сама очолила Запорізьку обласну раду, ставши першою жінкою в області на цій посаді.

Читайте також

Альтернативна сесія: Чому обрання голови Запорізької облради спровокує тривалу політичну кризу      

 

Категория: