Вы здесь

Саакашвілі закликав Порошенка повернути йому український паспорт

 Понеділок, 8 квітня 2019

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської області Міхеїл Саакашвілі записав відеозвернення до президента України Петра Порошенка, у якому закликав того повернути йому український паспорт та пустити його до України.

Своє звернення політик оприлюднив у Facebook.

"Петре Олексійовичу, ви говорите, що ви змінились, що хочете жити за законом. Ось вам простий тест на те, чи це справді так. Як ви прекрасно пам'ятаєте, майже 2 роки тому, скориставшись тим, що мене не було в країні (я поїхав до США лобіювати в Конгресі інтереси України), ви позбавили мене громадянства.

Позбавили ви мене громадянства з порушенням українського законодавства та з порушенням міжнародних норм, бо не можна позбавляти громадянства людину, яка не має громадянства іншої країни. 

Саме через тиск з боку вашої адміністрації ці справи досі всіляко затримуються в українських судах, суди не приймають рішень, бо вони не хочуть, щоб я пішов до Страсбурга, бо Європейський суд відразу поверне мені громадянство", - заявив Саакашвілі.

"Просте питання до вас: слабо відновити законність, повернути мені мій український паспорт та пустити мене до України? Якщо ви не боїтеся, якщо ви дійсно такий сміливий, дійсно вирішили змінитися, у вас є можливість так вчинити, вчинити як гарант законності, вчинити по-людськи правильно", - підкреслив він.

За словами екс-президента Грузії, він не буде давати 24 години, але у Порошенка "достатньо часу до другого туру президентських виборів, щоб вчинити за законом і за міжнародним правом".

Саакашвілі також звернувся до людей, які "ще підтримують" Порошенка. 

"Ви ж прекрасно знаєте всі, що вчинили зі мною підло і незаконно, у цьому випадку ж у вас немає сумнівів. Подивимось, як людина, яку ви ще підтримуєте, цього разу дійсно покаже, що він змінився. Все можливо. До зустрічі у Києві", - заявив він.

Нагадаємо:

  • Екс-президент Грузії, колишній губернатор Одеської області, видворений з України, Міхеїл Саакашвілі, закликав усі демократичні сили підтримати кандидатуру Володимира Зеленського без всяких умов.
  • Володимир Зеленський, коли голосував 31 березня, заявив, що ставиться добре до Міхеїла Саакашвілі, оскільки він реформував Грузію і поборов там корупцію. Шоумен також назвав Саакашвілі серйозним дипломатом, чия допомога буде корисною.
  • У відповідь Саакашвілі зазначив про Зеленського: "Як же він не схожий на традиційних політиків".
  • 22 січня на з’їзді партії "Батьківщина" транслювали звернення Саакашвілі, який висловив підтримку на виборах президента України у лідерці "Батьківщини" Юлії Тимошенко.  Він заявив, що вірить у Тимошенко, зокрема в те, що вона "зможе вигнати банду Порошенка".
  • Саакашвілі видворили з України 12 лютого 2018 року.
  • Саакашвілі заборонили в'їзд в Україну до 13 лютого 2021 року.
  • Наразі Саакашвілі оформив у Нідерландах посвідчення особи, що дає йому право на проживання та роботу в Євросоюзі.

Українська правда

 ТЕМИ: СААКАШВІЛІ ПОРОШЕНКО ГРОМАДЯНСТВО

 

 

 

 

 

 

 

   

 

   

 

 

Категория: