Вы здесь

Берегозахисна смуга: місцеві вибори наближаються

Згідно з розпорядженням міського голови від 06 лютого 2020 року №36-р у понеділок, 10 лютого, о 16:00 у залі засідань Бердянської міської ради відбудеться сімдесят третя (позачергова) сесія міської ради VIІ скликання.  

На розгляд винесені три питання, одним з яких є Проект рішення №2 сесії №73 :  «Про звернення до Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області».

Проект розроблений та винесений депутатом Бердянської міської ради Володимиром Безверхим.

У проекті звернення Володимир Безверхий констатує: «Станом на сьогоднішній день до Бердянської міської ради звернулось близько 6000 громадян України на отримання земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), в тому числі орієнтовно 600 громадян-військовослужбовців, які беруть (брали) участь у виконанні завдань по здійсненню антитерористичної операції/ операції об'єднаних сил, та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС. Крім того кількість внутрішньо переміщених осіб в місті складає більше 10 000 чоловік, які також звертаються до Бердянської міської ради з питання отримання земельних ділянок».

І звертає увагу: «З 2013 року приватним підприємством “Укрзем” розробляється проект землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон в межах міста Бердянськ Запорізької області. Приватне підприємство “Укрзем” повідомило виконавчий комітет Бердянської міської ради, що, на даний час, документація із землеустрою - проект землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон в межах міста Бердянськ Запорізької області після усунення зауважень подано до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру для отримання позитивного висновку обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації».

І ось тепер депутати Бердянської міської ради Запорізької області дуже занепокоєнні у зв'язку з відсутністю у м. Бердянську Запорізької області затвердженого у встановленому законом порядку проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон в межах міста Бердянськ Запорізької області.

У мене виникло декілька запитань з цього приводу.

По-перше.  Де всі ці депутати були на протязі шести, а нині діючі, на протязі чотирьох  років? Чому вони тоді не були дуже занепокоєні, і не контролювали Виконавчий комітет Бердянської міської ради по виконуванню умов договору, який повинен був виконаний за три місяці, і який не виконанний за шість років? Можливо, їх це все тоді влаштовувало? А ось,  якби був депутатський контроль, то, мабудь,   зараз і не постало б  питання звернення до Міністра розвитку економіки?

По-друге. Чому Замовник, а це Виконавчий комітет Бердянської міської ради на протязі шести років не виконував умови договору, і не звертався на адресу ПП «Укрзем» з претензійними листами щодо сплати штрафу за договором від 31.10.2013 №327 та щодо невиконання умов договору на протязі 2014-2016 року? І до 2020 року?

Чому за шість років не був розірванний договір з ПП «Укрзем» і не був укладенний новий договір з підрядником, який в змозі буде виконати цей договір?

Ну і нарешті. А за які такі роботи було заплачено з міського бюджету 288 500 грн. ПП «Укрзем»?

Згідно договору і календарного плану виконання послуг ПП «Укрзем» повинен з 16.12.2013 року по 27.12.2013 року передати виконавчему комітету узгодженні два проекти по берегозахисній смузі на затвердження їх сесіею Бердянської міської ради.

Замість цього, через шість років приватне підприємство “Укрзем” повідомило виконавчий комітет Бердянської міської ради, що, на даний час, документація із землеустрою - проект землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон в межах міста Бердянськ Запорізької області після усунення зауважень подано до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру для отримання позитивного висновку обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації. 

Наближаються чергові міські вибори.  І я, сподіваюсь, що на позачерговій сесії міської ради депутати  дадуть бердянцям відповідь на питання, чому на протязі шести років  відсутня берегозахисна смуга? Хто в цьому винен, і коли вона нарешті зявиться в Бердянську?

Зі списком депутатів Бердянської міської ради читачі можуть ознайомитися тут.

Категория: